Orijinal Yedek Parça

Orijinal Yedek Parça Nedir?

Araç üreticisi tarafindan pazara sunulan araçların üretiminde kullanılan ve satış sonrasında yine üretici tarafindan doğrudan veya yetkili distribütörü / yetkili servisleri aracılığı ile bire bir üretici kalitesi ve araç üreticisinin garantisi ile sunulan parçalardır.

Orijinal Yedek Parçalar, araç üreticisi/distribütörü/yetkili servisi tarafından kesilen faturanın tarihinden itibaren üretici/distribütör garantisi altındadir. Özellikle sürüş, seyir ve yolcu emniyeti ile ilgili parçalarda ürün sorumluluğu konusu da dikkate alınmalıdır. 

Çıkma Parça / Kullanılmış Parça

Çıkma / Kullanılmış parça hurdaya ayrılması sebebi ile Ömrünü tamamlamis bir araç üzerinden alınarak tekrar kullanıma alınan parçadır. Çıkma / Kullanılmış parça tekrar kullanıma herhangi bir orijinal yedek parça üreticisi kalite kontrolü olmadan oldugu sekli ile verilir.

Çikma /kullanılmış parçalarin kullanılması halinde aracin araç üreticisi tarafindan garanti edilen satış sonrası kullanım ömrü-kullanim güvenliği-ekonomik ömrü-doğayı koruma değerleri garanti edilmez.

Sahte Yedek Parça

Yan sanayi tarafindan satış sonrası hizmetlerde kullanılmak üzere üretilen ve araç üretici veya diger yan sanayi üreticisinin markası ile araç üretici veya diğer yan sanayi üreticisinin izni olmadan piyasaya sunulan yedek parçalardır.

Görsel olarak 1-1 üretilen parçaların kullanılması halinde aracın satış sonrası kullanım ömürünü-kullanım güvenliğini-ekonomik kullanımını-doğayı koruma değerlerini garanti eden herhangi bir sorumlusu yoktur.